Pivatic “PivaBend” Bükme Hattı

PivaBend konsepti, mükemmel toplam verimlilik için iş parçalarının punchlama süreleri ile aynı seviyede bükülebilmesi için işleme süreleri sunar. Makina boyalı malzeme, paslanmaz çelik ve alüminyum için malzeme dostu caka katlama yöntemi ile çalışır. Makina üretim gereksinimlerinize göre paneller veya sarıcı tipi iş parçaları için çeşitli ekipmanlar ile donatılabilir. PivaBend, 2 mm'ye kadar çelik kalınlığı için tasarlanmıştır. 3000x2000 mm'ye kadar yarı mamül parçalar için uygundur. PivaBend, diğer sac metal bükme yöntemlerinden daha verimlidir çünkü bükücü, iş parçasının her kenarı için ayarlanan negatif ve pozitif bükümleri bükmekte ve yanlar ve uçlar aynı anda bükülmektedir. PivaBend farklı iş parçalarını tek seferde ve büyük partiler halinde işler. Otomatik takım değiştirme sistemi paneller için PivaBend'de manuel kurulumları tamamen ortadan kaldırır. Punta kaynağı ve perçinleme gibi tamamlama işlemleri de PivaBend'e entegre edilebilir.

LIKES: 0

PivaBend hattının avantajları:

  • Boyalı, paslanmaz çelik ve alüminyum gibi hassas malzemeler için uygun malzeme dostu caka makinesi bükme prensibini benimsemektedir.
  • Çalışma prensibi sayesinde takımlarda aşınma olmaz.
  • Bükme için işleme süreleri punchlama işlemi ile neredeyse aynı veya yakındır. PivaPunch ve PivaBend tam yüklü olarak, dakikada 3 ila 4 panel, kısa panellerde ise dakikada 10 parça işleme sürelerine sahiptir.
  • PivaBend bükme merkezleri, doğrudan rulodan veya punchlanmış yarı mamülden üretilen profiller, paneller, L ve U tipi Sarmalayıcılar için tasarlanmıştır.
  • Bükme işlemini yönetmek ve takım değiştirme ihtiyacını en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için parçaların geometrisine göre uçların büküldüğü istasyondaki tutma araçları dahil olmak üzere takımlar özel olarak tasarlanır.